ARTICOLE
MAR
12
THU

Parohia Buna Vestire din Slobozia a organizat spectacolul „Armonii de primăvară”

Categoria Noutăți    |     15:45

Parohia Buna Vestire din Slobozia a organizat spectacolul „Armonii de primăvară”

Galerie foto

Duminică, 8 martie 2020, prin grija preacucernicului părinte Roman Cristian Păun și cu sprijinul logistic/organizatoric al doamnei Clementina Tudor, manager al Centrului Cultural UNESCO „Ionel Perlea” Ialomița, enoriașele, dar și enoriașii parohiei noastre, au avut o plăcută surpriză.

 Toți, cei care au dorit, au fost invitați să participe gratuit la spectacolul  de muzică  „Armonii de primăvară”, desfășurat în sala de la Centrul Cultural „Ionel Perlea”.

Acompaniați la pian de Asistent Universitar Ludmila Calab, au încântat publicul următorii soliști: Erica Cuzminschi,  Matei Păun, Nicoleta Georgescu, Diana Gheorghe- soprană, Ariana Elena Gălbenuș- soprană și Lăcrămioara Crihană- mezzosoprană.

Este a doua oară când, o parte dintre interpreți, printre care și fiul părintelui Roman Cristian, oferă un dar muzical enoriașilor din parohia noastră.

Mulțumim tuturor celor care au ostenit la oferirea minunatului dar.

A consemnat Preacucernicul Părinte Paroh Stanciu Dragoş Gabriel.